j

Sağlık

Organlarımız temizliği biz uyurken daha iyi olur, çünkü o zaman vücut dokularını yeniden inşa etmeye başlar. Geleneksel Çin Tıbbı’na göre, ana temizlik organını temsil eden karaciğer, gece 1.00 ile 3.00 arası en iyi şekilde çalışır.

Bu nedenle, etkili temizliğin gerçekleşmesi için uygun koşulların mevcut olduğundan emin olmamız gerekir. Düzgün iç temizliği için en önemli etken, saat gece 1 den önce iyi bir uykuda olduğumuzdur.

Diğer bir gereklilik, yeterli kan ve vücut sıvılarımızın olması, böylece aşırı zararlı maddeler vücutta birikmez. Böylece zamanla sağlıklı bir metabolizmaya yol açabilir ve bu da vücut ağırlığını azaltmak isteyenler için toksin yükünü düşürmekle kalmaz, aynı zamanda daha hızlı yağ yakabilir.

Yukarda ana hatlarıyla belirtildiğimiz gibi bu önemli bedensel fonksiyona yardımcı olabilecek yatmadan önce tüketebileceğiniz bazı çaylar ve içecek tarifleri vereceğiz

Lütfen not almayı unutmayın…

Papatya çayı

Bu çay, karaciğerin temizlenme yollarını başlatmasına yardımcı olan seskiterpen lakton içeriğinden dolayı hafif acıdır. Papatya da, vücudumuzda sinirsel bir etki yaptığından , sinirleri sakinleştirmek için kullanıldığı anlamına gelir; bu da bizim stres atmamıza ve uykuya dalmamıza yardımcı olur.

Son olarak, bu bitki anti iltihaplanma etkilere sahiptir ve vücuda iltihap normalden daha yüksek seviyelerine neden olabilecek zehirlere karşı vücuda daha fazla yardım eder.

Limon suyu

Bu, doktorların hastalara taze limonu suda sıkarak veya limon dilimleyerek ve bir kavanoz suya ekleyerek gün boyunca içmeyi tavsiye ettiği içeceklerden biridir. Limon dilimleri kullanıyorsanız organik limon kullandığınızdan emin olun. Gece limon suyu kanınızdaki toksinleri temizlemeye yardımcı olur.

Limon suyu, sıcak olduğunda en iyi çalışır, çünkü soğuk içecekler vücuda bir şoka neden olabilir ve ısınmak için sindirim sisteminizdeki ısıyı alabilir. Bu yüzden sıcak sıvıları içerek vücudunuza daha çok yardım edin.(hasta olunca çorba içtiğinizde neden hemen iyileştiğinizi anladınız değil mi?)

Lotus Tohumu

Bu, bir gece çay yapmak için faydalı olabilecek başka bir çaydır. Stres, kaygı ve yarış düşünceleri sizi gece tuttuğunda bu bitki yararlıdır. Aklımızı sakinleşmeye yardımcı olur ve kalp çarpıntısı yaşıyorsanız bile yardımcı olabilir.

Endişeyi azaltmak ve sinirleri sakinleştirmek için lavanta da bu çaya eklenebilir.

Nane çayı

Nane pek çok önemli işleve yardımcı olan çok faydalı bir bitkidir. Özellikle eğer mentol ve menthone gibi uçucu yağ içeriği büyük miktarlarda sindirim sürecine yardımcı olduğu için gece yemeği fazla kaçırdıysanız, bu bitki çok yararlıdır.

Karaciğer de bu sindirim sürecine dahil olduğundan, nane, sindirim ve temizlik işlevleriyle karaciğere yardımcı olmak için harika bir çay yapar.

Yulaf Çayı

Yulaf ve tohumları ile harika bir beslenme çayı yapılır. Bu çay, yüksek konsantrasyonlarda vitamin, mineral ve hatta aveninler olarak adlandırılan ve bu süreçte birçok besleyiciyi içerdiği için Karaciğer temizliği için yararlı proteinleri içerir.

Ek olarak yulaf, zihni sakinleştiren ve duygularımıza denge getiren, sinir sistemi yeniden kurucu olduğu düşünülen başka bir süper ottur.

Bu verdiğimiz çayların neredeyse hepsini hazır poşet çaylardan satın alabilirsiniz. Fakat doğal aromasız olduğundan emin olun. Bu çayları dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak…

Detoks ve zayıflama ile akılda tutulmasi gereken bir şey var o da bol miktarda sıvı içmemizdir. Bu aynı zamanda, günlük sıvı alımına katkıda bulunacak, yukarıdaki çaydanlarının etkisini de arttırabilecektir. Ayrıca, organın doğru çalışması için yeterli uykunun gerekli olduğunu unutmayın.

Bu yazının başında bahsedilen gece 1 saatinden önce iyi uyuyabilmeniz için en geç saat 11.00 civarında yatakta bulunmayı hedefleyin.

Bu, hastalarımın uygulamada karşılaştığı zorluklardan biridir ve bunu hep bir gecede gerçekleştirmek zorunda olmadığınız noktayı vurguluyorum.

Unutmayın: Diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri zaman alır ve kendinize çok fazla zorlamadan bedeninize nazik davranmalısın. Acele etmeden her zaman rahat olun..

Sağlıklı mutlu günler dileriz.

Yazar: Şebnem

Bir Yorum Yazın