clay

Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

kil - Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

KİL, yağlı ve zengin içerikli, volkanik küllü bir toprak türüdür.

Sıvılar ile buluştuğunda hamur kıvamını alır.

Dünyamızda ve vücudumuzda bulunan bir çok minerali birden içeriğinde bulundurur.

Demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum, silisyum, çinko gibi 70 ten fazla değerli ve doğal mineral içerir.

Oldukça fazla çeşidi ve karmaşık yapısı vardır.

Bu yazı; Kil’in ana yapısı ile ilgili uzun bir araştırma yazısından ziyade, sağlık bakım amaçlı yeşil kil ve Bentonit kilden nasıl faydalar alabileceğimiz hakkında bir yazıdır.

Saç ve cilt için  faydalı bir mineral maske olan kil maskesi, cildin fazla yağdan arınması ve gözeneklerin küçülmesi, akne ve egzama sorunlarının giderilmesi için uygulanabilir tedaviler sırasında, ihtiyaç duyulan beslenme ve şifalandırmayı ,maksimum şekilde bizlere sunar.

yesil kil - Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

Yaygın olarak kullandığımız, bildiğimiz, klasik yeşil renkte olan kil; yıpranmış, uzamayan, cansız, kuru ve kepek sorunu olan saçlar için, genel kanının aksine, saçı nemlendirip besleyen bir bakım sunar. Kil maskesi, bileşiminde bulunan mineraller ile saç sorunlarında oldukça etkin sonuçlu bir tedavi biçimidir.

Ön yargılı davranıp ve kilin kurumasını da göz önüne alarak, saçları kurutup yıpratabileceğini düşünenler çok sayıda olsa da, bunun tam tersi geçerlidir.

Kil maskesi sonucunda saç ve saç derisi; ihtiyaç duyduğu nemi, bakımı ve beslenmeyi mükemmel şekilde alacak, bukleli ve kıvırcık saçlar için kabarma kontrolü sağlarken, düz saçların da ışıldamasını sağlayacaktır.

Bu bakım, tıpkı cilt için uygulanan kil maskesi gibi, saçlar içinde aynı yöntemle gerçekleştirilir.

Kili sulandırmak amaçlı,içine ilave edebileceğiniz değerli katkılar; süt,elma sirkesi, zeytin yağı, gül suyu, yumurta sarısı olabileceği gibi, yalnızca ılık ve kireçsiz bir su da pek ala olabilir.

kilmask - Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

Saçınızın gürlüğü ve uzunluğuna göre 4-5 yada 7-8 kaşık toz kili, arzu ettiğiniz (ihtiyacınız doğrultusunda) malzemeler ile kremsi yapıya getirip, önce saç diplerine masajla yedirerek, ardından da saç boylarınıza ve tüm saça iyice dağıtarak, kurumaması/ıslak kalması için bir bone ile kapatıp, faydalarını alabilmek için, saçı kil ile 40 dakika kadar bırakıp yıkayabilirsiniz.

açkil - Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

Kilin, saç derisine vereceği yoğun nem ve besleme sonucu, uzun zamandır geçmeyen kepek sorunundan da nasıl bir anda kurtulduğunuzu gözlemleyebilirsiniz.

Uygulanan kil maskesini arıtma esnasında; eğer ertesi gün dışarı çıkmayacaksanız, şampuanlama önermiyorum.

Yalnızca durulama yaparak saçı kilden arındırıp, kendi halinde kurumasını bekleyerek, şampuanlamayı ertesi güne bırakabilirsiniz.

Böylece değerli minerallerden faydalanım maksimum seviyede kalacaktır.

Yıpranmış saçlar için; zeytin yağı/yumurta katkılı

Kepekli saçlar için; elma sirkesi katkılı

Hızlı uzama için beklenen saçlara da, tarçın tozu /bal katkılı kil maskesi karışımı öneririm.

Önereceğim bir başka kil var ki, bu kilin rengi gri, kullanım alanı ise bahsettiğimiz bu bakım maskeleri ile sınırlı değildir.

Şimdiye kadar kil için en uygun ve yaygın kullanım biçimi olarak bilinen kil maskesi dönemi artık bitti.

”Kalsiyum Bentonit kil” olarak bilinen çeşidi (Smektit Kil), iç organların sağlığında dahi söz alarak, geçmişten gün ışığına çıkarak, yeni bir dönem başlattı.

Aslında Bentonit Kil’in kullanımı ülkemiz sınırları dışında oldukça yaygın ve çok eski çağlara ve medeniyetlere dayanır olmasına karşın, bizim için maalesef ve henüz, yeni yeni alaka gören bir konumda.

Bu kil, yenilir, içilir, sürülebilir bir kil çeşididir!

kalsiyumkil - Kil ve Kalsiyum Bentonite Kil-Sağlık/Güzellik Kürü

Bentonit kilinin kullanıldığı alanlar

* Vücudun kimyasal, toksin, bakteri, virüs, aflatoksin ve serbest radikallerden arındırılmasında
* Civa ve kurşun gibi ağır metallerin vücuttan atılmasında ve Otizm ile mücadelede
* Diş ve diş eti temizliğinde, ağız yaralarında
* Baş ağrısı, göz yorgunluğunda
* Erken yaşlanma, kırışık ve selülitlerde
* Egzema ve sedef hastalığı gibi ciddi deri hastalıkları
* Sivilce, böcek sokmaları, siğil ve mantar gibi cilt sorunlarında
* Enfekte yaralar, kaşıntı ve yanmalarda
* Kemik ve kas hasarı, romatizmal rahatsızlıklarda ve karpal tünelde
* Kronik bel ağrıları, miyozit, tendinit, fibromiyalji sendromları, yumuşak doku ve hareketsiz kalma durumlarında
* Sindirim sistemi ve barsak rahatsızlıklarında (Reflü, ülser, kusma, ishal vb.), parazitler ile mücadele ve kolon temizliğinde
* Karaciğer problemlerinde, bağışıklık sistemin güçlendirmede
* Radyasyon ışımalarının olumsuz etkilerini engellemede ve etkilerini azaltmada
* AIDS (HIV virüsü), kuş gribi ve insan gribinde

KALSİYUM BENTONİTE KİL  Perry A.Arledge isimli yazarın ”Living Clay Nature’s Own Miracle Cure” ve

”Calcium Bentonite Clay: Nature’s Pathway To Healing Balance, Detox, Stimulate, Alkalize”

İsimli sağlık konulu araştırma ve rapor kitaplarında bahsettiği bu eşsiz kili su ile karıştırarak içebilir, yiyebilir, ağız, diş, cilt, saç temizliğinde kullanabilir ve bedende biriken toksik etkilerin tümünden kısa sürede tamamen arınabilirsiniz.

İçme suyunuza, banyo küvetinize, hatta öğünlerinize ekleyebilirsiniz.

Bentonit kil’inin diğer killerden ayrılan özelliği zengin montmorillonit içeriği şişme kabiliyetine sahip olması ve su içinde süspansiyon haline geldiğinde ortama çok yoğun miktarda NEGATİF (-) İYON salmasıdır.

İnsan sağlığını tehdit eden solunan havadan içilen suya kadar her şeyde bulunabilen ağır metal, virüs, yoksin, bakteri ya da radyasyon gibi tüm maddeler POZİTİF (+) YÜKLÜ İYONLARDIR.)

Bentonit kili su ile sıvılaştırılarak cilt yüzeyine uygulandığında veya saf haliyle içildiğinde ortama negatif iyon salarak pozitif iyonları yani toksinleri kendine bir mıknatıs gibi bağlar.

Cilde sürülen kil durulandığında veya içilen kil dışkı yoluyla atıldığında vücuda giren zararlı moleküller de yok edilebilir ve sağlıklı olmak için iyi bir detoks gerçekleşmiş

Sindirim sistemi ve barsak  sağlığınız, pürüzsüz ve sağlıklı cildiniz, kanınızın uygun alkali (dengeli pH) seviyesi, dinç, temiz ve tıkır tıkır işleyen bir bedene kavuşmak ve hatta kanser/kemoretapi tedavi biçimlerinde dahi Bentonite kil ile şifa bulmak, kesinlikle mümkündür…

Bu kili önceleri yalnızca yurt dışından temin etmek mümkün iken (Amazondan sipariş eden olduğunu da biliyorum), artık ülkemizde de çıkarıldığını ve temin etmenin artık çok kolay olduğunu da söylemeliyim :))

Bu konuda, internet web kaynaklı bilgilendirici yazılar çok sayıda mevcut olduğu gibi, Perry A. Arledge’nin web sitesinden  faydalanabilirsiniz.

Sağlık ve bakım konularında doyurucu bilgi birikimini paylaşan sevgili  Ayşe Tolga, kendine ait ”Ayşe Tolga İle İyi Yaşam” adlı web sitesinde, Bentonite kil ve Faydalarından bahseden bir yazı yayımlamıştır.

Şimdi; evinizde her an kullanıma hazır halde olacak her çeşit kili, (ki özellikle Kalsiyum Bentonit Kili) Severek ilgiyle araştırmanızı, kullanmanızı ve en yüksek faydayı kendinizde tecrübe etmenizi dilerim.

Sağlık ve güzellikle; mutlu kalın.

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın