balık burcu

DOLUNAY’A YAKLAŞIRKEN BALIK BURCU

5 EKİM 2017 SAAT 21.40 gerçekleşecek olan Dolunay hepimizi farklı bir şekilde ama mutlaka etkisi altına alacak.

Günlerdir büyüyen Ay, zaten onu taklit eden bedenimizi gereksiz yere şişirdi. Karnım şiş, midem neden bu kadar dolu hisli, ayaklarım şiş, ellerim şiş gibi söylemlerimiz varsa normaldir.

Her yediğimizi ve içtiğimizi en az iki misli hissetmemize neden olan bu süreç; yani Ay’ın Dolunay konumuna doğru ilerlemesi, sebepsiz ve gereksiz yere kendimizi şiş-ağır-kilolu-ağrılı-çok iştahlı hissetmemize neden oluyor.

moon - DOLUNAY'A YAKLAŞIRKEN BALIK BURCU

Ve nihayet 5 Ekim gecesi Dolunay gerçekleşecek ve Ay yeniden küçülmeye başlayacak. (En sevdiğim faz!)

Son zamanlarda içilen su dahi rahatsızlık yaratıyor iken, özellikle yarın gece 23.40 civarına kadar su tüketmenin önemi şimdi büyük.

Çünkü ”Ay Balık” burcunda.

Balık burcu ”nem” demektir. Yani bedenimizin içten suya, dışarıdan da bol nemlenmeye ihtiyacı olan günlerdir. Saçlarımızın beslenme amaçlı maskelerden çok nem maskelerine ihtiyacı vardır.

Yarın gece yarısına kadar olan zaman diliminde bol su içerek bedenimize extra iyilik-güzellik verebiliriz.

Cildimiz için bol bol nemlendirici kremler kullanabilir, maskeler uygulayabiliriz.

Bu günlerde kullanılan nemlendiriciler, ciltteki pul pul dökülme diye tabir edilen kuruluğu daha hızlı ve kalıcı giderecektir.

Saçlar için kullanacağımız nem maskeleri de yıpranma, kopma, kırılma sorunlarına yine daha kalıcı ve kaliteli çözümler sunacaktır.

Bize nem bombası etkisi sunacak Ayva Çekirdeği jeli kullanmamız bu günlerde mükemmel seçimdir.

ayva cekirdegi jeli - DOLUNAY'A YAKLAŞIRKEN BALIK BURCU

AYVANIN İÇİNDEN ALACAĞINIZ 5-6 ADET ÇEKİRDEĞİ YARIM BARDAK SUDA BİR GECE BEKLETİRSENİZ MUCİZE NEMLENDİRİCİ JELİNİZ HAZIR OLACAK.

Bu mucizevi jeli, cildiniz ve saçlarınız için maske olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örnek olarak ben bu güzel jeli geceden yüzüme ve saçlarıma sürüp, sabah yıkıyorum. Hiç bir biçimde koku yada yapışma hissi olmuyor.

Zeytinyağının nem gücünden hem vücudumuzda hem saçlarımızda faydalanabiliriz.

Topuk, dirsek bakımı için de vazelinin yoğun koruma ve nem gücünden yardım alabiliriz.

Ay Balık Burcunda büyürken, hepimiz biraz daha hassas ve hayalperest olabilir, ayaklarımız yere pek sağlam basamıyor fikrine kapılabiliriz.

Zodyak’ta en hayalperest ve duygusal burç olma ünvanı Balık’lara hastır.

Konforlu ve romantik ortamlar, uzun ve duygu dolu muhabbetler, şık giysiler, şık mekanlar ve kolay dökülmeye hazır göz yaşlarına sebep olacak türden duygular, bizi daha çok çeker.

Buna karşın daha cömert, daha keyifli ve sevgi dolu olabiliriz.

Balık burcu bol su tüketimini bize anımsattığı kadar bu burcu temsil eden besin grubu da karbonhidratlardır.

su - DOLUNAY'A YAKLAŞIRKEN BALIK BURCU

Yani bu iki gün bedenimiz verdiğimiz karbonhidrat miktarını iki kat olarak algılayacaktır. Bu durumu ihtiyacım ne kadar sorusunu kendimize sorarak dengelemeliyiz. Soframızda karbonhidrat grubundan olan besinleri ya azaltmalı ya çoğaltmalıyız.

Şimdi kendimize sağlıklı bir sofra (karbonhidrattan yana hafif, vitaminden yana ağır), büyükçe bir sürahi su ve güzel kokulu kremleri hazırlayabiliriz.

Dolunay’ı hafif ve huzurlu karşılamak dileği ile.

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın