Aries Moon

DOLUNAY’A HOŞÇAKAL : AY KOÇ BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR..

Dün gece 21.40 itibarı ile gerçekleşen Dolunay, bizi yoğun şekilde duygusal baskı altına aldı. Hücrelerimizde bile hissedebileceğimiz bu yoğun baskı, kendini sıkıntı veya taşkın ruh halleri olarak gösterebilir.

Sebepsiz hissedilen bunaltı, sıkıntı, aşırı endişe, aşırı duygulanım, hiperaktivite görülebilirse de bu günden itibaren daha sakin ve duru olmaya başlayacağız.

Ay, dün gece Koç burcuna girdi ve küçülme fazıyla beraber, bizlere bedende ve duygularda daha mütevazi durumlar yaşatacak.

Bu günden itibaren gereksiz ve nedensiz hissettiğimiz bir takım aşırı durumlar törpülenmeye başlayacak.

Daha az iştah, daha az şişkinlik hissi, daha sakin ruh-duygu durumları gibi.

Saç ve tırnaklarda hızlı uzama süreci de bugünden itibaren yavaşlayacak.

Koç burcu saç uzatmak için uğraşanlarda, çok az yapılacak bir kesimle, harika sonuçlar verir.

Fakat bu kesim; mutlaka Ay’ın büyüme fazında olduğu bir Koç burcunda gerçekleştirilmeli.

Bu Koç burcu günleri Ay’ın küçülme fazına denk geldiği için saçların kırıklarını aldırmak ya da yeni bir model kestirmek için uygun değildir.

Yine Koç burcu baş bölgemizi temsil ettiği için, saç boyamak da bu günlerde mükemmel sonuçlar verir.

Fakat bu Koç günlerinde özel bir durum olduğu için, yalnızca saçına kına yapanlarımız özgür. Boya için uygun olmayan küçülme fazı bize Aslan günlerini beklememizi öneriyor.

Koç burcunun baş bölgemizi temsil ettiğinden yola çıkarak, gözlerimize, dişlerimize, kulaklar ve saçlara iyi gelecek bakım ve beslenme biçimine yakın durmamız, maske ve bakım kürlerine yönelmemiz fayda sağlayacaktır.

yağlı cilde bakım - DOLUNAY'A HOŞÇAKAL : AY KOÇ BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR..

Diş, saç, tırnak sağlığı için protein ,kalsiyum ağırlıklı beslenmek, dişlerimiz için temizlik planı yapmak ve karbonatla beyazlatmak amaçlı bakım uygulamak faydalı ve güzel olacak.

Bitki çaylarına yönelmemiz de gerek ağız sağlığı, gerekse Dolunay’da iyice gerilen ve yorulan metabolizmamızı rahatlatmak ve tabir yerindeyse söndürmek için iyi fikir.bitki2 - DOLUNAY'A HOŞÇAKAL : AY KOÇ BURCUNDA KÜÇÜLÜYOR..

Kirpik ve kaş bakımında gürleştirmek amaçlı yapacağınız bakımlar da etkili olacak, bu nedenle bitkisel yağlar ve vazelin sürülen kaş ve kirpikler, koç günlerinde iki misli beslenecektir.

Yatmadan önce baş bölgeniz için size uygun gelen bazı bakım rutinlerinizi aksatmadan mutlaka uygulayın.

Gün boyu dengeli beslenme (ihtiyaçlarımız doğrultusunda hareket ederek) ve bitki çayları, saçlarımıza havuç, maya ve sinameki kürlerinden herhangi biri, yatmadan önce de diş ipi ve karbonatla yapılacak mükemmel bir ağız temizliği.

Ardından, kaş,kirpik ve saçlara vazelin ve yağların besleyici ve yumuşatıcı etkisi…

İşte Koç burcu günlerinin sağlıklı bakım özeti!

Ay’ın küçülen fazına denk gelen bu günlerde her zaman yediğimiz besin öğelerini birden değil ama yavaş yavaş porsiyon olarak azaltarak da; on beş gün sürecek olan mini bir diyetle normalde iki haftada elde edeceğimiz neticenin iki katını alabiliriz.

Unutmayalım; küçülen Ay fazı demek, bedenlerimizin de kendiliğinden inceldiği bir dönemdir. Ona biraz destek verdiğimizde fazla kiloların hızla bizden uzaklaştığını gözlemleyebiliriz.

Bedenlerimiz Ay’ı taklit ederek yaşamını sürdürür.

Bu nedenle bir çok kültürde ”DOLUNAY DETOKSU” yapan büyük bir ”inanan” kesim var.

Dolunay sonrası Ay küçülüyor ise, beden de incelir.

Şişlikler ve su oranı azalır.

İştah kesilir.

Biraz diyetle (bol vitamin, sebze ve meyve suyu, çorbalar, salatalar, yoğurt) çok hızlı kilo kaybı ve sağlık kazanmak gayet basit ve mümkündür!

Küçülen Ay fazı ve Koç burcu günleri hepimize mutluluk versin dileği ile, hoş kalın 🙂

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın