e0b47e5c0379125953cafc312434ff06

Değerli Taş ve Mücevherlerin Ay ve Güneş İle Olumlanması

Arkeolojik çalışmalar sonucu; çok eski çağlarda-ilkel yaşam formunda insanların aksesuara verdikleri önemi biliyoruz.

Aksesuar-takı, insanoğlunun yaşamında, güç ve cesaret verici, iyileştirici, koruyucu bir kalkan olarak kullanılan tılsımlar rolü ile varlık buldu.

Takılar ölmüş hayvanların diş, pençe, tüy, deri gibi kurutulmuş parçalarından olabildiği gibi, parlak mineral taş, altın, gümüş de olabiliyor, zamanla form değişiyor ama önemi asla değişmiyordu.

Geçen yüz yıllarla birlikte, kişinin kim olduğunu anlatan semboller oldu takı ve aksesuar.
Kişinin maddi, manevi, ekonomik olarak nerede durduğu, neye önem verdiği, standartları ve ait olduğu sosyal sınıf profili, aksesuarlara bakarak çözmek mümkün oldu.

Uğur ve güç vermesi için boyuna takılan kolyenin anlamı, çok eski zamanlarda kalbe yakın konumda bulunan ve bütün ruhla gücüne inanılan bir tılsım taşımaktı.

Bugün de bu geçerlidir.
Boynumuzda taşıdığımız aksesuarın herhangi bir süs eşyası olmasından ziyade, sevdiğimiz, gücüne ve etkisine inandığımız, takarken içimizden geçen düşüncelere paralel, inançla taşıdığımız bir obje olması çok önemlidir.

Boynumuz insan vücudunda bulunan iki önemli çakranın birleşimi bir noktadır. Boğaz çakrası ve göğüs çakrası.

Çakra; vücüdün enerji yoğunluk giriş-çıkış kapısına benzetilebilir. Genel sağlığımızın görünmez terazisini ifade eder. Bir takım metodik çalışmalarla çakraların açık kalması sağlandığında vücutta sağlığın, ruhta huzurun ve dinginliğin hakim olacağına inanılır. Bunları öngören öğretilerde ve tüm Doğu Felsefesinde; içsel enerjiyi yoğun tutmak, onu söndürmemek ve kaybetmemek çok önemlidir.

Bunu sağlayacak en önemli yöntem ise çatışmasız bir iç dünya ,sessizce sunulan sevgi ve doğaya (topyekün evren) saygıdır. Boğaz Çakrasının kapalı olması terimi de zira kendini doğru ifade edemeyen ve isteklerini dile getiremeyen, neticede sinirli ve üretkenliğini kaybedebilme noktasındaki kişiler için kullanılır. Neticesinde boğaz ve ciğer hastalıkları belirebilir.

Bir takım değerli Taşların ve madenlerin çakraları açma ve kişiye pozitif enerji verebilme gücü vardır.
Hepimiz ve her şey evrende yıldız tozudur. Ve her bedende bir miktar altın, bir miktar gümüş, bir miktar bakır vs. vs.  (bu liste çok uzar) mevcuttur.

Altın, gümüş, bakır, çelik, porselen ya da seramik (toprak) deri, taş boncuklar ve kemik, iplik (bitkiler) takılar tercih edebiliriz.

Zevkimiz sandığımız; aslında içsel ihtiyacımızın dışa vurumudur!

Bir düşünün bazen gümüş bazen altın bazen deri materyal takılar tercih ederiz ve bu da tesadüfi bir durum değildir.
Bedeni dinlemek zamanla öğrenilir ve bu konuda güçlenilebilinir…

Kullanmakta olduğumuz takılarımızı, ayda bir kez gece boyu ve özellikle dolunay ışığı altında bırakıp Ay’ın yüksek enerjisiyle dolmasını, güçlü bir tılsım, iyileştirici güce dönüşmesini sağlayabiliriz .Özellikle GÜMÜŞ takılar Ay ışığı ve güzel dileklerle olumlanır ise üzerinizde taşımaktan hem zevk hem fayda alırsınız.

9c87a50be2159b97534364b7690d63c2 4255621 160 160 11 - Değerli Taş ve Mücevherlerin Ay ve Güneş İle Olumlanması

Keza ALTIN takılarınızı da bol güneş ışığı alan bir yerde gün boyu, güzel dilekler ile bırakıp enerji ile dolmasını sağlayabilirsiniz.

Genel olarak altın haricinde (gümüş, metaller ve yarı değerli taşlar, tam değerli taşlar, kumaş, deri, tüy) takılarınızı dolunay ışığı altında olumlamanızı öneriyorum. Pencere pervazında ya da balkonda, inançla istediğiniz konuları takınıza bakarak içinizden geçirip, gece boyu o takıyı orada uykuya bırakın. Sabah güneş doğarken takınızı alıp takın. Güneşin yükseliyor olmaması önemlidir.

Bu olumlama deneyimi ile takılarınızı gerçekten size ait pozitif bir güce dönüştürebilir, çok yüksek manevi faydalar sağlayabilirsiniz.

Ay ışığında bir kaç saat oturarak ve yine ay ışığında olumlanmış gümüş takılar kullanarak kendi bedenini bizzat mutlu etmiş ve bir kaç sağlık sorununun üstesinden gelebilmiş bir ay tutkunu; size de gülümseten deneyimler diliyor.

Ay ile
ve mutlu kalın!

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın