woman holding the moon e13519969922181

AY’ın Döngüsüne Uyumlanarak Yaşamak!

Çok eski zamanlarda Dolunay’da ya da Ay’ın küçülen ve büyüyen fazlarında yapılması uygun olan ve olumlu sonuçlar doğuracağı öğrenilmiş davranışlar vardı.
Ay’ın gökteki durumuna göre kadınlar saç ve tırnak keser, istenmeyen tüyleri alır, toprakla uğraşırken dahi ay’ın izniyle tohumlar serpilir, ekinler biçilir, meyveler toplanırdı.

Çamaşırları yıkamaktan tutun da evi havalandırmak, turşu kurma zamanını belirlemek, meyvelerin toplanıp konserve ya da reçel yapılması bile Ay’ın öngördüğü tarihlerde yapılan işlerdendi.

Bu kadim bilgiler elbette günümüze kadar ulaştı.. Temelinde doğaya bağlılık, tabiatı izlemek / hissetmek ve yaşadığımız evrene olan derin saygı olan bu konu, halen yoğun bir biçimde büyük kitleleri ilgilendiriyor. Bu büyük kitleyi oluşturan insanlardan yalnızca bir tanesiyim ben!

Gündelik yaşamın içinde gökyüzünü izleyip, havayı koklayan, suların akışını, esen rüzgarı, yıldızları, hayvan davranışlarını izleyen, dinler gelmeden önce her zerrenin canlı olduğuna ve saygıyı hak ettiğine inanan bir Şaman gibi yaşamak; aslında bize neyin küçük bir parçası olduğumuzu hatırlatarak, huzur, eğlence, dinginlik verici bir yaşam biçimine dönüşüyor.

Bu kadim bilgileri burada hemen tek bir yazıda anmak olanaksız olduğu için, zaman içinde yavaş yavaş tadını çıkararak bahsetmek isterim.
Bugün Astrolojik ve Astronomik bağlamda çok önemli bir göksel olay söz konusu. Ülkemizden izlenmeyecek olsa da yüzyılın ‘Güneş Tutulması’ Bugün Aslan burcunda gerçekleşiyor. Gökyüzünde adeta sihirli değnekler yeni bir sistemi konumlayıp yerleştiriyor olacak. Dengeler-etkiler coşkusu uzayı saracak. Bu önemli güncel olayın gölgesinden uzanarak artık sizlere Ay ile yaşamanın güzel ayrıntılarından bahsedecek ve faydalanacağınız dan şüphem olmayan bilgiler vereceğim.

Bugün Ay’ın Konumu Yeni Ay. Ay Aslan Burcunda ve saat 21.30 itibarı ile yeni ay gerçekleşecek.

Ve Yeni Ay’ı takip eden önümüzdeki iki hafta boyunca Ay BÜYÜYECEK!

Yeni Ay’da vücut dinlenmek ister. Sindirim sistemini yoracak biçimde beslenmekten kaçınmalı, bol su, bol sebze ve meyve tüketerek 3 gün sürecek minicik bir detox ile hem incelmek hem sağlıklı olmak mümkün olacak.

Zira önümüzdeki iki hafta boyunca Ay büyüme fazında olacağı için
O’nu taklit eden bedenler de büyüme meyilli bir sürece giriyor demektir.

Fazladan hissedilen şişlik, gereksiz gaz baskıları, anlam verilemeyen iştah saldırıları, şekerli besinlere düşkünlük, hafif anksiyete bu büyüme fazında sıklıkla karşılaşılan durumlardır.

Bunu en aza indirgemek adına meyve, sebze ve bol sıvı tüketiminin önemli olduğu günleri, bedensel etkinlikler, sessizlik, hobiler ve yürüyüşlerle kısaca tamamen menfaatimiz doğrultusunda değerlendirmeliyiz.

Menapoz sürecindeki kadınların şikayetlerinin giderilmesinde, genç yaşta yaşanan adet periyodu düzensizliklerinde, şiddetli baş ağrısı tedavisinde yararlanacağımız Dolunay süreci bulunmaz bir armağandır. Dolunay fazına yaklaşırken ve tam Dolunaylı gecelerde bir kaç saat ay aşığı almanın kadın bedenine çok büyük faydası vardır.

UNUTMAYIN Kİ; ERKEĞİ TEMSİL EDEN VE ETKİLEYEN ENERJİ KAYNAĞI GÜNEŞ;
KADINI TEMSİL EDEN VE ETKİLEYEN ENERJİ KAYNAĞI AY’DIR!.
İÇİNİZDEN NASIL GELİRSE ÖYLE FAYDA ALIN AY’DAN 🙂

Bu gece yarısı saat 23:45 civarına kadar Ay Aslan burcunda. Bu nedenle Aslan burcunun özellikleri hepimizi etkisi altına alacak ve liderlik özgürlük cömertlik ve sevgide güçlü duygular baskın yönlerimiz olabilir.

Biz bayanlar saçlarımızı kısaltacaksak, kırıkları aldıracaksak, cilt maskeleri yapacaksak hiç durmayalım. Hemen başlayalım. Özellikle Ay ve Güneş; İKİ SÜPER DEV de Aslan burcunda bulunuyorken, sevgide çok güçlü ve cömert olacağımız muhteşem bir günün kreatörü olalım:)))

AY İLE VE SAĞLIKLA KALIN.

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın