crabttl

Ay Yengeç Burcunda Küçülürken Yakalanan Süper Fırsat!

11 Ekim saat 06.40 ve 13 Ekim saat 09.40 arasındaki zaman diliminde Ay Yengeç burcunda küçülüyor.

Bu günler, şu anlama geliyor ki; bedenimize su, cildimize nem, sağlığımız için de sebze, (tatlı yerine bol meyve ) ve bol bol bitki çayı ile geçirilen iki günlük bir zaman; hızla doping-detox etkisi vermeye hazır!

Unutmayın ki; Ay zaten küçülme fazında. Yani beden zaten incelmeye, su atılımı yapmaya, arınmaya meyilli. Sağlık açısından bedene verdiklerimizden biz sorumluyuz. O halde doğru adımlar atalım.

Yengeç burcu su tüketimine ağırlık verildiğinde bedenin hızla arınabileceği günler sunar.

Bu nedenle ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılan bitki çayları da iki misli önem kazanıyor.

Hızlı biçimde bedeni arındırıp, özellikle karaciğeri temizleyen – onarımında etkili olan ”Lavanta çayı ve Lavanta kürü” bu akşam saatlerinde başlanabilecek ”süper bir fırsat”tır.

lavanta cayinin faydalari - Ay Yengeç Burcunda Küçülürken Yakalanan Süper Fırsat!Kurutulmuş Lavanta ve sıcak suyla demleme usulü hazırlanan lavanta çayını akşam yemeğinizden sonra saat 19.00 sularında bir bardak içebilirsiniz. On beş gün devam edeceğiniz bu küre özellikle bu akşam başlamanız, başka bir zamanda başlamanızdan çok daha faydalı olacaktır.

Hem karaciğeri temizleyen, hem saçları, tırnakları ve cildi içeriden destekleyen, sağlık bombası Lavanta çayını yüzyıllardır insanlar arınmak, şifa bulmak amaçlı tüketmektedir.

Sağlık adına yapabileceği o denli çok şeyi vardır ki Lavanta’nın.

Cilt problemleri için de kesin çözüm olabilen Lavanta çayı kürüne başladıktan bir kaç gün sonra, verdiği hafiflik ve zindeliği, cildinizdeki berraklığı hissedebilirsiniz.

Şimdi mevsim kışa dönerken, artık pencere ve balkon kapıları kapanıyorken, akşamları uyku öncesi dinlenme saatlerinde oturduğunuz odada ”Lavanta Buharı” sağlamanız, akciğer temizliği açısından,h em keyifli hem faydalı bir yöntemdir.

Mutfakta bir kapta kaynayan suya atacağınız bir iki kaşık kuru lavanta 20-30 dakika kadar kısık ateş üzerinde kaynamaya devam ederken, evinizde yayılan bu buhar, solunum yolları ve akciğer için harika bir armağan olacaktır.

Çok önemli fakat ihmal edilen bir konu olan su tüketimine de özellikle bu iki günde hassasiyet gösterebilirseniz; suyun alkali olmasına dikkat edin. Arınma yolunda hızlı ve büyük adımlar atmanıza yardımcı olacaktır.

Alkali su hazırlamanın en basit yöntemi suyun içine damlatılacak bir kaç damla limon suyudur. Tabii arzu ederseniz karbonat da kullanabilirsiniz.

Alkali Diyet Nasıl Yapılır1 - Ay Yengeç Burcunda Küçülürken Yakalanan Süper Fırsat!images 4 - Ay Yengeç Burcunda Küçülürken Yakalanan Süper Fırsat!

 

 

 

 

Yine Sole tüketimi de bu günlerde yüksek fayda alabileceğiniz bir yöntemdir.

İçme suyu ve deniz tuzu ile hazırlanan SOLE için sitemizdeki detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Cilt için yoğun nemlendirici kremler de özellikle uyku öncesi bol bol uygulanabilir.

İki gün de olsa; bedenimizi suya ve neme doyurmak, hiç bir şey yapmamaktan kat kat iyi ve güzel gelecektir.

Yengeç burcunun, özellikle akciğer ve karaciğeri yönettiğini belirtmek, bu yazıda bahsedilen yöntemlerin önemini vurguluyor.

Faydalanmanız, kendinizi iyi / hafif hissetmeniz ve sağlıkla kalmanız dileği ile 🙂

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın