yay - Ay Yay Burcunda Büyürken Nelere Zaman Ayırmalı?

Ay Yay Burcunda Büyürken Nelere Zaman Ayırmalı?

28 Ağustos saat 22.45 ve 31 Ağustos saat 11.15 arasında Ay Yay burcunda büyüyor olacak!

Yay burcunun temsil ettiği fikirler, özgürlüğe düşkünlük, eğlence, ferah ortamlarda olma isteği ve yeri büyük olan dostluklar; besinler ise proteinler ve vitaminlerdir.

Bu günlerde daha fazla düşünerek protein ve vitaminlere beslenmemizde ve saç-cilt bakım kürlerimizde yer vermemiz son derece önem kazanıyor.

Normalde aldığımız faydanın iki katı fayda alacağımızı aklımızdan çıkarmayarak, hayvansal ürünler, tahıl,bakliyat ve kuru yemişleri elbette ihtiyacımızdan fazlası olmamak üzere, dengeli biçimde tüketmekte fayda çok büyük.

Cilt bakımında cilde protein ve vitamin takviyesinde bulunan içerikleri tercih edebiliriz.

Kuru ya da yaş Maya maskesi, arı poleni maskesi, yoğurt ve yumurta ile, bal ve süt ile hazırlanan maskeler, siyah maske kullanabilir ve maksimum fayda alabiliriz.

Yine saçlarımız için hem uzamasını, hem beslenmesini sağlamak adına, havuç, karanfil, siyah turp kürlerine bu gün başlayarak gün aşırı kullanarak  iki hafta kadar sürdürebiliriz.

Yağlarla desteklenen saç bakımından ziyade Ay Yay burcunda iken ”vitamin ve protein” içeriklerine yönelmeliyiz.

Yoğurt, mayonez ve yumurtanın karışımından,

Bal, muz karışımından,

Avokado püresi ve süt karışımından,

Aloe vera jeli ve badem yağı veya Aloe vera Jeli ve süt karışımından oluşan saç maskeleri de saçınıza ihtiyac duyduğu desteği ve bakımı fazla fazla sunacaktır.

Zengin hem de çok zengin bir mineral, vitamin, şifa deposu olan Aloe Vera bitkilerimizden bu günlerde yararlanmak harika bir tercih olacaktır.

”Aloe Vera Jeli ve saç maskesi nasıl hazırlanır?” buradan yazımıza ulaşabilirsiniz.

Umarım ki Aloe mucizeleri ile yakından tanışmanıza neden olur.

Saçları Yay burcu günlerinde yarım santimetre de olsa biraz kesmek, hızlı uzama adına büyük destek verir. Yalnız Ay’ın büyüme fazında olması önemlidir. Ay Yay burcunda büyürken az da olsa saçlarınızın kırıklarını aldırabilirsiniz. Bu işlemi en az 3 kez Ay Yay burcunda büyürken yaparsanız, saçlarınızın çok daha hızlı uzadığını göreceksiniz.

aloe vera jel 300x216 - Ay Yay Burcunda Büyürken Nelere Zaman Ayırmalı?

Yay burcu sinir sistemi, damarlar ve dolaşım sistemini temsil eder. Yorulmadan yapılacak kısa yürüyüşler ve sessiz sakin geçireceğiniz saatler kendinizi maksimum iyi hissetmenizi sağlar.

Ağır ev işleri, ağır egzersizler ve uzun süre stabil kalmaktan uzak durmak gerekir.

Kasları ve damarları yormamak önemlidir.

Bol meyve ve tabii ihtiyaç dahilinde proteinli gıdalar tüketmek Yay burcu günlerinde bedeninize yapacağınız büyük bir iyiliktir.

Sözü noktalarken; bedeniniz/saçlarınız ve cildiniz için elinizden gayet güzel işlerin gelebileceği bu kısacık zaman dilimini değerlendirmenizi dilerim.

Sağlıkla kalın.

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın