iste burcunuza gore para durumunuz 11572 23082015134715

AY TERAZİ BURCUNDA BÜYÜRKEN GÜZEL OLAN HERŞEY

26 Ağustos saat 11.50 ye kadar Ay Terazi burcunda büyüyor olacak.

Terazi burcunun temsil ettiği besin grubu yağlardır.

Bu da bize ihtiyacımız doğrultusunda zarar verecekse az faydalı olacaksa fazla miktarda yağ tüketmemiz gerektiğini belirtir.

Her Terazi günlerinde beden, cilt ve saçlar; alınan yağ miktarını iki misli olarak algılayacağı için beslenmemizde tükettiğimiz yağ oranını düşük, buna karşılık saç ve cilt bakımı için kullanacağımız bitkisel özlü yağların oranını ise bol tutabiliriz.

Kaliteli zeytinyağı, tereyağı ve omega3 içerdiğinden dolayı balık tüketimini aşırıya kaçmadan önemsemeliyiz.

Saçlarımızın sağlıklı uzaması, kırıkların onarılması, saç dökülmesinin durması ve gürleşmesi adına yapılacak yağ kürleri bu günlerde çok daha faydalı sonuçlar verecektir.

Zeytinyağı, bademyağı, çam terebentin yağı, hint yağı, hindistan cevizi yağı başta sayılabilecek saç bakım yağlarıdır. Bu yağları karma olarak kullanabileceğimiz gibi tek başına olarak, ılıtarak yada hafif nemlendirilmiş saçlara uçtan boylara doğru soğuk olarak uygulayabiliriz.

Saç için yağ bakımlarında dikkat edilecek nokta, yağı sürdükten sonra saçları streç film veya (ki bu daha iyisi) nemli bir havlu ile sarmaktır.

Ay’ın Terazi, Kova ve İkizler burcunda olduğu günler, saç bakımında Yağ terapisinin oldukça güzel sonuçlar verdiği, kaçırılmaması gereken zamanlardır.

Bu günlerde Ay’ın içinde bulunduğu burçta büyüyor veya küçülüyor olmasının bir önemi yoktur.

Yine yağların yüksek veriminden fayda alacağımız diğer değerli bir konu cilt masajlarıdır.

Vücut masajı için üretilmiş özel yağlardan veya zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ile yapılan masajlar sonrası cilt ihtiyaç duyduğu nemi ve mineralleri bu günlerde doya doya alacaktır.

Bu da daha az kuru, kırışıklara meydan okuyabilecek kadar beslenmiş ,esnek ve parlak bir cilt demektir.

Terazi burcu güzel olan her şeye olan ilgiyi, uyumu, nezaketi, dinginliği, rahata ve lükse olan düşkünlüğü hatırlara getirir.

Bu günlerde hepimiz biraz Terazi burcu gibi davranırız.

Daha sevgi dolu, daha esprili, keyifli saatler yaratmak için daha istekli, güzelliklere meyilli, nazik ve romantik oluruz.

Sağlık konusunda ise mesane ve böbrekleri ağırlıkla temsil eden Terazi günlerinde ,bu organların genel sağlığı için su tüketiminin önemi karşımıza çıkıyor. Su tüketimini en az 2 litre civarında tutarsak hem iç organlarımızın temizlenmesinde hem de yine bu burcun temsil ettiği organlardan olan kalça ve basenlerde kısmi incelmeye sebep olabiliriz.

Madem Ay Terazi burcunda BÜYÜYOR; o halde yağ tüketimini sınırlayarak kilo alımına engel olmak için bir adım atarak güne başlayabiliriz.

Saç ve cilt bakımı için yağ kullanımında ise oldukça bonkör davranabiliriz.

Güzelliğin içerdiği her türlü içsel ve dışsal olgu bugün ellerinizde size doğru parlıyor olsun.

Ay’la ve sağlıkla kalın.

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın