WhatsApp Image 2017 08 24 at 17.41.51

Ay Sözü Dinleyerek Hızlı Saç Uzatmak

Uzaması yavaşlayan, boyadan ya da kimyasal işlemlerden yıpranan, sürekli kullanılan ilaçlardan yorulan, dökülen kopan kısaca her bakışta sürekli üzüntü veren saçlar…

Aynaya baktıkça yüzümüzü çevreleyen saçlarımızı bakımlı ve dilediğimiz biçimde görmek biz kadınların ruh halini derinden etkileyen bir mutluluk kaynağıdır. Fakat kimi zaman yalnızca değişiklik tutkusuyla, kimi zaman biraz stresten, kimi zamanda kullandığımız boya ve renk açma işlemlerinden dolayı saçlar sürekli yıpranma sürecinde olabiliyor.

Bu süreci uzun yıllar yaşayıp son 5 yıldır saçını asla uzatamayan kadınlardan biri olarak artık Ay sözü dinlemeye karar verdim ve tabii en doğru seçimi yaptığımı şimdi anlıyorum.

Bu kararı Nisan 2017 de aldığımda saçlarım hem çok yıpranmıştı hem de çok uzun süredir uzamıyordu.

Yanıyor, kopuyor ve sürekli kesmek gerekiyordu. Nisan 2017-Ağustos 2017 arasında saçlarım uzadı. Renk değiştirmeme ve kırıkları hiç almamama rağmen 🙂

Ne YAPTIM?

Ay hava grubundan olan burçlardan geçiş yaparken; yani TERAZİ, KOVA VE İKİZLER BURCUNDAYKEN, küçülme ya da büyüme fazında olmasını göz etmeksizin, saçlarıma yalnızca hindistan cevizi yağı sürüp nemli havluyla kapatıp bırakabildiğim kadar bu şekilde bırakıp, sonra havluyu açıp kumaş bir toka ile toplayıp, sabaha kadar yağın saçımda kalmasına izin verdim. Sabah yıkadım.

Saçlarımı on günde bir boyadığım için (çok beyaz var) her boyadan önce yine bütün saçlarımı uçtan köke hindistan cevizi ile yağlayıp on beş dakika sonra boya işlemine başladım. Böylece fazladan yıpranmanın da önüne geçmiş oldum.

Ay ile yaşarken, Ay’ın durumuna göre belli günlerde saç uçlarından biraz kesmek, uzamayı hızlandırır. Fakat bunu da yapmadım.

Elime hiç makas almadım. Nisan ayı sonundan Ağustos ayı sonuna dek. Yalnızca Ay saçlarıma yağ kürü önerdiğinde bunu hiç geri çevirmedim.

Sonucun beni nasıl memnun ettiğini ve evimden hindistan cevizi yağını hiç eksik etmeyeceğimi söylemeliyim.

Bu yalnızca bir ayrıntı. Oysa Ay ile yaşamak çok derin ve engin bir konu. Kadim bilgiler ışığında, Ay’ın gök yüzündeki konumları aracılığı ile her tür şifaya şahit olabiliriz.

Ay’ın Terazi, İkizler ve Kova burcunda bulunduğu günlerde saçlarınızda Hindistan cevizi yağı kürünü deneyimlemeniz ve şifa bulmanız dileğimle.

 

 

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın