ay oglak burcunda

AY OĞLAK BURCUNDA BÜYÜYOR

Ay oğlak burcunda iken zihnimiz daha berrak olur. Daha disiplinli daha inatçı ve daha maddeci davranışlar sergileyebiliriz. Olaylara duygusal yaklaşamayız. Sessizlik içinde yapmamız gereken işlerimize konsantre olmamız daha kolay olur.

Her zamankinden daha soğuk ve ciddi duruş içinde ve daha kıskanç olabiliriz. Oğlak burcunun genel özelliği olan duyguları saklama; bu günlerde hepimizi etkisi altına az da olsa alacaktır.

Oğlak burcu, kemikleri, eklemleri, dizleri ve cildimizi etkiler. Bu günlerde hassaslaşan bu bölgeleri yormamaya özen göstermek, uzun yürüyüşlerden kaçınmak, ağır egzersizlerden uzak durmak gerekir. Aksine vücuda uygulanacak terapi ve masajlar son derece faydalı olacaktır. Cilde masaj ve maskeler uygulamak için de oğlak burcu günleri güzel fırsattır. Bol kalsiyum ve kısa süreli güneş ışığı almak da iyi sonuçları hızlı verecektir.

Oğlak burcu tuz ve mineralleri temsil eder. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu minerallerin alımını bugünlerde önemseyerek misli misli fazla yararlanabiliriz.

Yalnız bu günlerde alınan mineral ve tuzları vücut iki misli algılayacağı için, kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda hareket etmeniz önemlidir.Tuz alımını abartmadan mineral içeren gıdaların alımına yoğunlaşmak en sağlıklı yol olacaktır. Çünkü az miktarda alınsa dahi, alınan tuz vücut tarafından yeterli kabul edilecek.

Aşağıda minerallerin hangi besinlerde ve ne kadar bulunduğuna dair bir çizelge bulabilirsiniz.

Tansiyon hastalığı, ödem ve selülit rahatsızlıkları bulunanların bu günlerde tuzdan tamamen uzaklaşmaları faydalı olacaktır.

Kemik rahatsızlıkları ve eklem ağrıları olan kişiler ise kalsiyum içeren gıdalar tüketmeye öncelik tanımalıdır.

Yine bu günler; saç ve cilt için iyi gelecek besinler etkilerini bedenimize iki misli olarak sunacakları için, sarımsak, soğan, ceviz, badem, yumurta, peynir, süt, kırmızı et, balık, limon, yeşil yapraklı sebzelerin ve tüm kök bitkilerin tüketimi önemlidir.

Dışarıdan haricen uygulanacak mineral içerikli maskeler de saç ve cilt için ihtiyaç duyulan desteği tam olarak verecektir. Mineraller de vücudumuz için; tıpkı vitaminler ve proteinler gibi hayati önem taşır. Vücudun kullandığından arda kalan kısımları da saç, tırnak ve cildimiz için kullanılır.

Mineral eksikliği, saç,c ilt ve tırnaklarımızda sağlıksız duruma gelmelerine, geç uzamalarına veya kırılmalara neden olur. Bu nedenle içten alınan mineraller kadar dıştan da maskeler aracılığı ile takviye vermek önemlidir.

En değerli mineral deposu besin olan MAYA bugünlerde cilt ve saç için mükemmel onarıcı görevi üstlenir. Maya maskesi saça ve cilde ihtiyacı olan kuvveti ve bakımı fazla fazla verecektir.

Kalsiyum ve mineral bombası olan yoğurt ile uygulanacak maskeler de çok faydalı olacaktır. Yoğurt ve karbonatın karışımı ile daha da kuvvetli bir cilt ve saç maskesi elde edebilirsiniz.

oglak burcu saglik - AY OĞLAK BURCUNDA BÜYÜYOR

Karbonat ile saçlarınızı şampuansız bir şekilde yıkayarak kepekten her uygulamada biraz daha uzaklaşabilir, kimyasallara maruz kalmadan saç derisini temizleyebilir ve güçlendirebilirsiniz. Tabii bu sabır isteyen bir süreçtir. Şampuan ve saç kremi kullanmadan yalnızca karbonatla saçlarının bakımını yapmak ilk başlarda sizi rahatsız edebilir. Ancak zaman içinde saçların sağlıklı ve hızlı uzayan duruma gelmesiyle, sonucun ne kadar mükemmel olduğunu görebilirsiniz. Şu anda bir çok ülkede tahmin edemeyeceğiniz kadar çok sayıda kadın ve erkek saç bakımı rutinlerinden, şampuanı çıkarmış durumdalar.

Başlarda biraz karışıp sertleşen saçlar verdikleri bu tepkiden sonra, karbonatın saç derisine sağladığı mükemmel ph derecesi ile sanki en pahalı şampuan ve saç kremleri ile temizlenmiş kadar ışıl ışıl ve yumuşak olabiliyor. Dediğimiz üzere; karbonat ile NOOPOO saç temizliği kısa bir süre ters süreç yaratabiliyor. Sonrası ise kepeksiz, parlak ve hızlı uzayan saçlar olarak bize geri dönüyor.

Karbonat uygulaması ciltte güneş ve sivilce lekelerine de iyi gelen bir yöntemdir. İsterseniz yoğurt ile isterseniz biraz limon suyu ile bir çay kaşığı karbonatı karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. Bu maskenin zamanla uygulandıkça cilt rengini açıcı ve leke giderici etkisi vardır. El ve yüz için rahatlıkla uygulanabilir. Öyle ki koltuk altı kararmalarında dahi karbonat ve limon+yoğurt sihirli sonuçlar verir.

Oğlak burcu günlerinde hepimiz bu burcun etkisinde oluruz ve biraz oğlak gibi davranırız demiştik. Dikkat, hesaplama, disiplin ve kararlılık gerektiren işlerimizi bu günlerde diğer günlerden daha kolay ve hızlı biçimde halledebiliriz.

Sakin ortamları tercih edebilir, kalabalık ve yüksek sesli ortamlardan kaçınabiliriz.

Ev işleri, tadilat, toplantılar, gezme programları, saç boyamak ve kestirmek için uygun günler değildir.

Oğlak burcunun içinde taşıdığı sessizlik ve disiplin ile yapmanız gereken ve sürekli ertelediğiniz iş ve randevularınızı bugün en mükemmel biçimde sonuçlandırabilirsiniz.

Her işiniz ve gününüz huzur ve şifa ile olsun:)

Yazar: Medusa

Bir Yorum Yazın